Wedos zadržuje emailovou poštu svým zákazníkům a spamuje sám sebe

Tak se mi na vlastní kůži stalo, že mi byla Wedosem celé 3 měsíce zadržována emailová pošta ne mojí vinou! Delší dobu mi bylo divné, že očekávané emaily ne a ne dorazit. Přišel jsem tím o opravdu důležité informace, příležitosti zvýšení revenue několika mých affiliate projektů a prošvihl pár týdnů online kurzu, který jsem si zaplatil. Spam filtr Wedosu je navíc tak hloupý, že zadržuje poštu i sám sobě, ale o tom více v následujícím článku.

Jak je to možné

Pokud si zřídíte u Wedosu hosting, máte možnost využívat emailové řešení. V nastavení nové emailové schránky ve složce webhosting, si můžete zaškrtnout volbu „Ukládat spam do samostatné složky? (není dostupná pomocí protokolu POP3)“. Já tak učinil, jelikož bych chtěl mít (asi jako každý) spam v samostatné složce oddělen.

wedos_fail

Nikdo vás ale neupozorní na to, že ona samostatná složka nevznikne automaticky a musíte si ji vytvořit sami. Navíc je nutné ji docela komplikovaně napojit, takže je lepší to nechat na zákaznické podpoře. A hlavně je opravdu ostuda to, že pojem spam, tak jak ho chápe Wedos, je dost mimo mísu.

SPAM?

Proto se také lehce stane, že ve složce, kterou nikde nevidíte, můžete i klidně po několika měsících najít jako já emaily, které jsou od vašich známých, kolegů, dokonce, a to se podržte, od Wedosu samotného!

wedos_fail2

Domény, ze kterých antispamové řešení Wedosu zadržuje emaily (někdy dokonce 100%), i když jde o naprosto normální a vyžádanou korespondenci:

Wedos.com
Workflowy.com
Hyperinzerce.cz
Google.com
Emailacademy.cz
Uschovna.cz
Seznam.cz
Cpost.cz
Servis20.cz
Eta.cz
Zalozfirmu.cz
Kasa.cz
Megapixel.cz
KvasnickaJan.cz
SmartEmailing.cz
Smarty.cz
ParMinut.cz
Wayfarer.cz
Evernote.com

..a určitě spousta dalších – toto je jen moje praktická zkušenost.

Jak k tomu přistupuje samotný Wedos?

Nejhorší věcí na tom je, že i po tom, co se mi to stalo (se zákaznickou podporou Wedosu jsem to řešil a konkrétně je na tento problém 6.5.2013 upozornil), stále není u kontroverzní volby uvedeno, že pokud budete chtít opravdu ukládat spam do samostatné složky, musíte si ji nejdříve zřídit a na antispamové řešení napojit. Samozřejmě se to komukoliv (navíc takto rychle rostoucí firmě, jako je Wedos) může stát, ale tím rychleji by se tyto důležité věci měly řešit!

Shodou okolností dnes vyjíždím na dny otevřených dveří Wedos 2013, proto jsem moc zvědavý, jestli se konečně něco změní.

Pokud také máte emailové řešení od Wedosu, zkontrolujte si výše uvedené, aby byla vaše epošta v pořádku a nestalo se vám to, co mně..

2 komentáře u „Wedos zadržuje emailovou poštu svým zákazníkům a spamuje sám sebe

  1. Pingback: Dod Wedos 2013 – obsáhlý fotoreport | Tomáš Poner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge