28. NETsraz v Olomouci aneb jak bylo, je a bude..

Dnes půjdu trochu více hlouběji a pokusím se popsat i to, co se na takových srazech online podnikatelů probírá, případně co se na nich můžete dozvědět. Také mám nápad na jedno vylepšení, které vyzkouším už příště. Ale popořadě.

Historie

Pro ty z vás, kteří zatím neslyšeli o NETsrazech, jen pár slov. Srazy online aktivních lidí v Olomouci, mají za sebou již bohatou historii. Ten první se uskutečnil pod názven Sraz Webtrhu už 23. května 2008, což bude za několik dní úctyhodných 5 let! Proto bych hned v úvodu rád poděkoval Ararovi za to, že svůj čas a energii zaměřil i tímto směrem, abychom mohli my ostatní, po tolika letech, sklízet plody jeho nadšení.

28. NETsrazXDSC_0159

Jako je již pravidlem, NETsraz začal adrenalinovou aktivitou, která se tentokrát odehrávala na Lazecké střelnici blízko Olomouce. Snad každý kluk si v dětství hrál na vojáky a vyzkoušet si střelbu z několika druhů zbraní, byl pro každého zážitek.

X2013-05-17 18.21.34

Hlavní části srazu, tedy přednáška a networking, se odehrávaly v salónku Staročeské restaurace v centru Olomouce. Úvodní přednášku si vzal na svá bedra Marek Maťovka, majitel mediální skupiny Media Nest, sdružující pod jednu značku několik jeho internetových magazínů. Přednáška měla název Jak vydělat více peněz pomocí Google AdSence a přestože si myslím, že moc lidí přítomných na srazu přes AdSence nevydělává, bylo opravdu zajímavé poslouchat vyprávění od člověka, jehož příjmy z AdSence přesahují 1 milion korun.

Po přednášce přišlo klasické představení, které umožňuje nově příchozím, dozvědět se kdo je kdo, jaké oblasti online podnikání ho zajímají, co právě řeší nebo s čím se potýká a v neposlední řadě i to, kam směřuje.

Za týden, za měsíc, za rok

XDSC_0164Představení sebe a svých projektů totiž každý uzavírá tím, že sdělí, kde by chtěl v podnikání být či co by chtěl mít hotové za týden, za měsíc a za rok. Účelů, proč to děláme, je několik a já uvedu dva. V prvé řadě je to formulování cílů, což spoustě lidí dělá problém. Jsou zvyklí dělat malé kroky různými směry, ale pokud si jste schopni definovat cíl, máte tím pádem směr a vaše cesta bude nejenom přímější, ale i rychlejší. Druhým důvodem, pro který se mě tato forma představování a motivování sama sebe zdá užitečná, je vyvarování se chyb a zpětná vazba na své nápady či cíle od komunity. Můžete totiž za sebou již nějaké úspěchy v online podnikání mít a být přesvědčeni o své neomylnosti, ale tím, že táhneme všichni za jeden provaz, dozvíte se ihned reakce, rady či nápady, jak se vyhnout případným problémům v realizaci nebo přímo reálné zkušenosti ostatních návštěvníků srazu s touto konkrétní tématikou.

Představení skončilo, a co dál?

Po představení obvykle následuje networking, tedy neřízená komunikace každý s každým. Podle mého názoru se ale připravujeme o skvělý mezičlánek, a to řešení různých druhů problémů ve skupině, novinky z oboru a spoustu dalších věcí. Na minulém NETsrazu v Pardubicích jsme to řešili tak, že jsme společně komunikovali na zadané téma, například produktivita práce, task management, novinky u nás i ve světě, aplikace, obchodní modely atd. Udělali jsme i nejedno další „kolečko“, abychom měli možnost sdělit svůj názor úplně všichni. Proto napříště vyzkouším jednoduchou anketu na naší Facebook skupině o tom, co by si kdo přál mezi představením a neřízeným networkingem probírat a věřím, že se nápad chytne.

Neřízený networking mým pohledem

XDSC_0169

Další část srazu mohu tedy posoudit pouze subjektivně podle toho, kde jsem se v tu chvíli nacházel a s kterými lidmi se bavil.

Velice mě například zaujal popis Tomáš Halamíčka z Trikator.cz o jeho týdenním pobytu ve tmě. Vystřídat stres a pracovní vypětí týdnem klidu, bez rušivých vlivů okolí a soustředěním se jen a jen na své sny, pocity a cíle, musí být božské a inspirující.

František Szabo svůj projekt Affilbolg.cz obohatil o seznam infoproduktů, ve kterém i já vidím zajímavou budoucnost a můžete ho najít na adrese infoprodukty.affilblog.cz. Jinak František po svém měsíčním výletu do Thajska svého Superba opravdu prodávat nebude a dál bude raději využívat koní pod kapotou než vlastních nohou 🙂

Portfólio svých domén se rozhodl zúžit Jan Linhart, majitel XDSC_0126společnosti SEO Linhart, a více se tak soustředit na své hlavní projekty, například Soutěže.cz. Honza je také velice důležitým článkem v naší NETsraz komunitě nejen proto, že ji založil, ale také proto, že platí všechno zbylé pití, které kdokoliv z nás, ať už vědomě či nevědomě, zaplatit zapomněl. Díky Honzo za všechny a tu brokovnici sis doufám moc neoblíbil 😀

S Markem Maťovkou jsme si povídali o rozšiřování jeho impéria Media Nest, expanzi do zahraničí a affiliate marketingu. I on už začíná přemýšlet o věcech netýkajících se striktně jen bizu a online světa, což mu chválím..

Honza Kvasnička bohužel na tento sraz nedorazil, protože byl na oslavě narozenin svého bratra a velice nám tu chyběl. Mít při řešení otázek použitelnosti po ruce odborníka jako je on, je v každém případě k nezaplacení a proto budeme doufat, že se příště již dostaví.

Na tento sraz s námi poprvé zajel i Matěj Fuchs, který si podle jeho slov poslední dobou spíše užívá a v pracovních věcech se věnuje pouze několika SEO optimalizacím pro klienty. Pár jeho klientů osobně znám a proto mohu potvrdit, že na něho slyším ze všech stran pouze samou chválu.

Ondřej Martinek je už nějaký čas s kolegy v nové kanceláři a kromě infopodnikání, do kterého zabrousil svým projektem Jak napsat životopis, se stále věnuje copywritingu a poslední dobou i prací pro klienty.

Narozdíl od něho se Jan Pokorný věnuje pouze práci pro sebe a také má proto na triku už obrovský počet projektů. Za všechny jen například Pokeria.cz či dropshipingové řešení Salmax.cz. Kdybych měl popsat všechny, byl bych tu opravdu dlouho.

Milan Šolc rozjíždí velice zajímavý projekt, o kterém mi už povídal na NETsrazu v Pardubicích, a který se chystá pojmout opravdu ve velkém. Nebudu konkrétní, nevím jak moc je to veřejné, ale jak Milana znám, věřím, že bude dominovat celému tomuto trhu v České a možná i Slovenské republice nejenom proto, že je to už zkušený online podnikatel a programátor, ale i skvělý člověk. Jestli mu zbyde nějaký volný čas na jeho TopKupony.cz, ví bůh.

Další podnikatel, který má už léta praxe a mimo jiné byl i u zrodu online podnikání v LED diododém odvětví u nás, je Radek Kilevník, majitel projektů LED tech a Svižně.cz. Druhý jmenovaný umožňuje každému, i začátečníkům, vydělávat provozováním dropshipingového eshopu a pro spoustu lidí je to úplně první setkání s tímto odvětvím. Povídali jsme si opět o jeho připravovaném projektu Zlaté rybičky, který by měl být nevýdělečný a měl by pomáhat plnit lidská přání.

David Lorincz, spolumajitel projektu Šetříme čas, na kterém pracují spolu s Honzou Kvasničkou a Jakubem Čižmařem, připravuje s kluky ostravskou marketingovou konferenci, která by neměla být jen konferencí typu marketéři marketérům, ale měla by jít dále. Těším se na další informace a přeji co nejméně problémů s pořádáním.

Otakar Pěnkava, vlastník druhého největšího online fóra o podnikání Webdeal.cz, se připravuje na maturitu a hlásí na vysokou. Tak ať to vyjde 😉

XDSC_0107S Tomášem Bíbrlíkem ani jeho přítelkyní jsem si popovídat nestihl, protože odcházeli velice brzy. Snad příště. Jinak gratuluji Tomášovi k nejlepším výsledkům na střelnici.

Adam Durčák, majitel internetového sexshopu Růžovýslon.cz, se vydává cestou mapování a zefektivňování procesů ve firmě, nabírá další personál a snaží se co nejvíce outsourcovat. S Adamem hodně probíráme jeho klíčovou úlohu, jako člověka udávajícího směr celé firmy. Buď můžete čekat, kam se firma časem posune, nebo ji sám udávat směr. Jsem přesvědčen, že se vše Adamovi maximálně podaří a zbyde mu čas i na další projekty, které má v hlavě.

 Závěr

Ani se nedá popsat, kolik si z každého srazu odvážím názorů, nápadů, informací a úhlů pohledu na nejrůznější věci i události. A určitě nejsem sám. Scházet se s podobně smýšlejícími lidmi je vždy to, co každého z nás posune o obrovský kus dál. A proto také tyto srazy už nějaký ten pátek prostě miluju..

Na nějakém dalším srazu se s vámi na setkání těší

Tomáš Poner

Pokud se vám povídání o srazu líbilo, sdílejte jej s přáteli a šiřte povědomí o těchto skvělých akcích. Budu také vděčný za každý váš komentář

4 komentáře u „28. NETsraz v Olomouci aneb jak bylo, je a bude..

 1. Pingback: NET sraz » Report z 28. NET srazu

 2. David Lörincz

  Moc hezké shrnutí. Na příští sraz by jsme měli mít 2 zlepšení! Souhlasím s networkingem na dané téma. A musíme do naší komunity najít i nějaké ženy. Tímto vyzývám všechny slečny a ženy, které podnikají na internetu, aby se k nám připojili. Nebojte – bukake nebude a určitě se spoustu naučíte.

 3. admin Autor příspěvku

  Díky kluci!

  David> Měli bychom tu tvoji výzvu podpořit nějakou marketingovou akcí 😉
  Marian> I díky tobě.. Tvoje srazy byly jedny z prvních, na který jsem začal jezdit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge