Report z 1. NET srazu v Liberci

kamennydumJe opravdu úžasné, jak se dokáže během pár dní dát dohromady deset lidí (před tím většinou neznámých), aby se ve 30-ti stupňovém vedru sešli probírat online podnikání. Co jsme probírali, kdo se zúčastnil a že to stálo opravdu za to, se dočtete v následujícím článku.

Proč sraz v Liberci?

Na začátku mi dovolte malé přiblížení, jak a kde vznikl nápad uspořádat (NET) sraz v Liberci. Vše se událo na fóru affiláci.cz, které patří Michalu Majgotovi a kde jsem objevil už skoro rok staré vlákno od Michala Vávry, na které postupně reagovali Pavel Mužák a Petr Brož. Trochu jsem pohnul ledy a navrhl klukům, že bychom sraz mohli konečně uspořádat, klidně pod hlavičkou NET srazů. Souhlasili a ukázalo se to jako skvělý nápad, protože díky další propagaci a brandu, se nás sešlo dohromady deset(!).

Účastníci

Sraz se konal 2. srpna 2013 na venkovní zahrádce restaurace Kamenný dům v Liberci. Kromě Michala Vávry (cestolino.cz), Pavla Mužáka (placatice.cz), Petra Brože (retortovehoraky.cz) a mě, kteří jsme vše upekli na fóru, se dostavili i Tomáš Hájek (sharepokerhands.com), Martin Talavášek (talavasek.cz, zakladatel skrz.cz), Lukáš Voplakal (lukasvoplakal.cz, uvm.cz, workbook.cz), Honza Kuřák, Petr Jarkovský (reservanto.cz, mersite.cz) a Lukáš Křovák.

Představení a trafficNETsraz Liberec

Po krátkém představení myšlenky NET srazů, které nekomerčně, díky nadšení organizátorů, pomáhají spojovat online podnikatele v reálném světě, jsme řekli každý pár slov o sobě a svém online podnikání. Vyšlo najevo, že ne všichni jsme striktně affiliate marketéři, ale každého toto téma zajímá a chtěl by se o něm dozvědět více.

Na fb proběhla anketa, kde jsme si volili téma k diskuzi. Vyhrálo téma „Metody získávání  trafficu“, na které jsme se vrhli hned po představování. Probrali jsme tedy zkušenosti s typy jako jsou SEO, PPC, traffic z fb skupin, domain traffic, email marketing i adult traffic. Zaměřovali jsme se na praktické využití, ROI i zajímavosti použití.

Affiliate a nejen to

Překvapilo mě, že i lidé, kteří se na affiliate marketing nespecializují, si jeho obrovský potenciál uvědomují. Na programu byly dále body 4 – optimalizace, konverze, postupy, trackovací software a 5 – Život affiláka (GTD, task management, zdroje informací). Jelikož ale většina z účastněných čistokrevní affiliate marketéři nebyli, posunuli jsme vše do více obecné roviny. Probírali jsme psychologii prodeje, copywriting, jednoproduktové eshopy, dlouhé prodejní stránky (long page sales letters), vliv grafiky na konverze, analytické softwary, video marketing, aplikace, jejich monetizaci a využití affiliate u nich, placené katalogové stránky, prokrastinaci, telemarketing, dotace na zaměstnance a obrovskou spoustu dalších věcí.

Pár slov na závěr

Celý sraz utekl jako voda. Ani jsme se nenadáli a bylo po půlnoci. Každý, kdo si za něčím opravdu jde, snaží se ke zdolání svého cíle získat maximum informací všemi možnými způsoby a na druhou stranu se nebojí o svých plánech a projektech mluvit otevřeně před „do té doby neznámými lidmi“, má můj neskonalý obdiv. A právě proto mají můj obdiv všichni zúčastnění.  Pevně věřím, že si každý z nás z tohoto srazu odnesl maximum. Ti méně zkušení nahlédli pod pokličku myšlení zkušenějších, zkušenější získali názory na svoje připravované projekty a rozšířili si obzory o další zajímavé nápady a postupy. O další motivaci vrhnout se do všeho s ještě větší vervou snad ani nemusím mluvit. Já osobně věřím, že jsme se v Liberci určitě nesešli naposledy..

Na další setkání se s vámi těší

Tomáš Poner

8 komentářů u „Report z 1. NET srazu v Liberci

  1. Pingback: NET sraz » Report z 1. NET srazu v Liberci

  2. admin Autor příspěvku

    I nás to samozřejmě mrzí, určitě bys byl pro sraz velkým přínosem. Tvůj Affilbox znala většina z účastníků..

  3. Pingback: Smart Community - setkání online podnikatelů a marketerů. Proč jsem tam byl sám? | Tomáš Poner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge