WordPress slaví 10 let! Zaslouží si dort?

wordpressAč se to nezdá, tak WordPress je s námi už 10 let, přesně od 27. května 2003. Ti, kdo mě znají, vědí, že jsem jeho obrovský fanda. Toto řešení umožňuje, i úplným začátečníkům, jednoduše vytvářet a spravovat internetové stránky. Je založeno na tzv. otevřeném řešení, které umožňuje uživatelům (za určitých podmínek) kód volně využívat a upravovat.

Pokud si stále myslíte, že WordPress není silný celosvětový trend, možná vás překvapí oddaná fanouškovská základna, která například může za tyto nádherné pocty k výročí:

WordPress-Cakes-39WordPress-Cakes-21

WordPress-Cakes-15 WordPress-Cakes-8 WordPress-Cakes-20 WordPress-Cakes-33 WordPress-Cakes-23 WordPress-Cakes-45-765x1024 WordPress-Cakes-2 WordPress-Cakes-25 WordPress-Cakes-26 wordpress-cake-pokemon

A takhle takové porcování vypadá naživo:

Jsem velice poctěn, že jsem se například mohl úplnou náhodou seznámit s tak skvělým člověkem, jako je Pavel Hejn z webu Separatista.net, který se už spoustu let stará o český překlad WordPressu. Máme s Pavlem spoustu stejných vizí, proto doufejte, že je brzo začneme naplno realizovat.

Pokud bych měl tedy odpovědět na řečnickou otázku v titulku, tak ano, určitě si ho zaslouží. Co tedy dále popřát? Ať je s námi dalších minimálně 10 let, stále opensource, stále zdarma a ať se na něho vyvíjí ještě více pluginů a témat v češtině, než dnes..

2 komentáře u „WordPress slaví 10 let! Zaslouží si dort?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge